(ФОТО) Ване Маркоски конечно утрово се јави од Истанбул – кажа зошто не се огласувал

Ване Маркоски важи за еден од најпознатите македонски водители човекот кој долго време не`забавува и информира пред малите екрани, со неговите емисии кои се од најразлични тематики.

Маркоски е еден од нашите најпопуларни водители, и актуелен на социјалните мрежи. Речиси секојдневно тој е активен на своите профил на социјалните мрежи.

Харизматичен и позитивен лик кој обожаваат да го гледаат и оние најмалите но и повозрасните. Дека со љубов си ја работи својта работа говорат неговите успеси на професионално поле.

Ване Марковски е познат како голем љубителл на природата, заговорник на здравата исхрана, фитнесот и здравиот живот, но она што можеби не сте го знаеле за радио и ТВ водителот е дека е исто така и голем љубител на животните.

Како што е познато долги години Ване го гледавме на фрекфенциите на Канал 5 ТВ но неодамна реши за промена на професионален план, па се префрли на МТВ.

Тој често патува, што е случај и периодов кога реши да замине за Турција, поточно Истанбул.

Веќе на сите ни е познато што се случи вчера во Истанбул, а Ване откако означи дека е таму, цел ден не се огласуваше на социјалните мрежи што е невообичаено со него.

Па многу негови пријатели загиржено коментираа под неговата објава зошто го нема и дали е добро, а тој утрово се огласи и кажа зошто го немало:

Ви благодарам за грижата Имаше вчера мал проблем со социјалните медиуми, но веќе од денес е се ок