Month: May 2023

Саша Поповиќ откри колку заработуваат пеачите во Гранд: Поради Дарко Лазиќ ни влезе даночна инспекција

Музичкиот натпревар „Ѕвезде Грнада“ произведен многу музички таленти, а некои од нив денес се големи ѕвезди. Имено, Саша Поповиќ ја коментираше смената на генерациите што...

Германија подели рекорден број државјанства – познато и колку Македонци се стекнале со истото

Бројот на луѓе кои добиле германско државјанство пораснал за 28 проценти минатата година. Повеќе од четвртина од новите натурализирани државјани се Сиријци, покажуваат официјалните податоци....

Гастрабајтер од Германија праќал секој месец пари на фамилијата, а потоа дознал што всушност тие прават со истите и побеснел

На социјалните мрежи човек кој вели дека работи во Штутгарт се пожали на алчно семејство од Србија. Ви ја пренесуваме неговата објава која предизвика бројни...

Се за аутистичниот внук: Маја Оџаклиевска го покажа величествениот имот кој го среди само за Лука да има мир

Пејачката Маја Оџаклијевска одлучила пензионерските денови да ги помине на простран имот, далеку од градската гужва и во друштво на своите најблиски. Куќата во цвеќе...