Category: Спорт

Горан Попов: Со бугарскиот пасош си го остварив детскиот сон, нека ме вреѓаа колку сакат, немам проблем со тоа

Поранешниот македонски фудбалски репрезентативец со богата интернационална кариера Горан Попов во поткас зборуваше за еден момент од минатот кој привлече внимание -Сите Македонци ме вреѓаа...

Сефери: Поставив рекорд со Македонија, ме сакаа по секоја цена, но кога Албанија ме повика не размислував два пати

Таулант Сефери несомнено е еден од најважните играчи на албанската фудбалска репрезентација. Напаѓачот во интервју за „Подкаст со Бујар Османи“ го раскажа моментот кога ја...

Одново ХАОС на спортски меч во Чаир: Физички нападнати тренерите и играчите на МЗТ Скопје

Сериозен инцидент се случил на полувремето од вечерашниот кошаркарски натпревар помеѓу Чаир 2030 и МЗТ Скопје, откако, според информации од таборот на аеродромци, неидентификувани насилници...

Дибиров реши да проговори: Од РФМ ми нудеа да играм за Македонија, но еве зошто одбив

Рускиот репрезентативец кој остави длабока трага во Вардар,Тимур Дибиров веќе втора сезона настапува за хрватски ППД Загреб. Денес искусниот играч за Индекс.хр зборуваше во обемно...