Category: Спорт

Горан Пандев по крајот на кариерата откри каде ќе живее со семејството и што ќе прави

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев неодамна објави дека ја завршува фудбалската кариера како играч. За македонската репрезентација настапуваше повеќе од 20 години. Но од ФФМ...

Од ФФМ се огласија пред неколку моменти – упатија силна порака до македонските навивачи кои беа на мечот со Бугарија

Фудбалскиот меч помеѓу Македонија и Бугарија кој синоќе заврши со победа на соседите од 0-1 привлеч големо внимание, не од спортски, туку од поширок аспект....

(ФОТО) Пристигнаа бугарски навивачи во Скопје – веднаш позираа пред еден споменик во центарот

Фудбалската федерација на Македонија ги повикува навивачите кои ќе ја бодрат македонската А репрезентација на утрешниот натпревар против Бугарија на Националната арена „Тодор Проески“, како...

Мбапе французин направи

Француската суперѕвезда Килијан Мбапе, кој после долга сага остана во Пари Сен Жермен има интересен прекар во соблекувалната на „светците“, кој го откри соиграчот Ашраф...