Category: Музика

Фолк пејачка во шок – освен бакшиш дома си замина и со поклон вреден илјадници евра: Вакво нешто не се случило

Не е тајна дека музичките групи и особено фолк пејачите додека ги забавуваат гостите на свадба земаат енормно голем бакшиш. Меѓутоа, освен бакшишот во пари,...

(ВИДЕО) Македонскиот пејач замина да пеца, но уловот му го расипа неочекува настан – во главна улога авион на Визер

Пејачот Александар Јосифовски и претходно покажа дека се истакнува не само во музиката, туку и во други дејности, како градинарството, чија сезона е во тек....

Саша Поповиќ откри колку заработуваат пеачите во Гранд: Поради Дарко Лазиќ ни влезе даночна инспекција

Музичкиот натпревар „Ѕвезде Грнада“ произведен многу музички таленти, а некои од нив денес се големи ѕвезди. Имено, Саша Поповиќ ја коментираше смената на генерациите што...

(ФОТО) На македонската пејачка и се случи незгода на настап – ниедна жена не го посакува тоа

Македонската фолкерка Марија Тодоровска или попозната како Марија Луиса во последно време станува се попопуларна и медиумски се поекспонирана. Како што кажавме нејзиното вистинско име...

Маријана од Австралија: Природно се распаѓам, кога ме виде докторот ќе завршев на Ургентно

Маријана Новачевска, сестрата близначка на пејачката Росана Сариќ- Тодоровска долги години живее во Мелбурн, Австралија. Заедно со нејзината естрата Росана, Маријана Новачевска е позната по...