Category: Забава

Македонија остана без уште една еминентна личност – се упокои Велибор Џаровски

Денеска, Македонија загуби уште една еминентна личност од естрадата. По кусо боледување, денеска на 75 години почина Велибор Џаровски-Џаро, еден од најпознатите менаџери на просторите...

Спасен Силјаноски откако полицијата го фати пијан: Се каам, сакам јавно да се извинам на сите мои сопартијци

По изминатите настани, пејачот Спасен Силјаноски се огласи на својот Фејсбук профил каде во исцрпен статус напиша: “Гилотина или Круна”. Гледам изминативе два дена на...

(ВИДЕО) Марко Слаткар се пофали: Заприметете колку сум трезен на почетокот, а колку сум пијан на крајот

Марко Маринковиќ или попознат како Марко Слаткар, изминатата сабота прослави 15 години од својот прв албум „Слаткаристика будало“. – Сите ме прашуваат зошто правам концерт...