Month: July 2024

Откако Министерот Љутков најави реконструкција на „Заливот на коските“ се огласи Розман кој пред некој ден се искрши цела на оваа локација

Министерот за култура и туризам, Зоран Љутков, со в. д. директорот на Заводот и музеј – Охрид, Горан Патчев, направи увид во состојбата на Музејот...

МВР и поднесе кривична на екс директорката на Токсикологија, Бесија Иљази – се сомничи за сериозно дело

Кривична пријава за злоупотреба на службена положба и овластување На 12.07.2024 Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, Единица за корупција во соработка со...

Тешко повреден Македонец во Хрватска: Бил нападнат додека седел во локал, па завршил во болница

Со завршување на кривичната истрага против 27-годишник, полицијата од Ровињ утврдила сомнение дека сторил кривично дело тешка телесна повреда, соопшти денеска истарската полиција. Како што...