Category: Вести

Запленет џип Г класа и јакна вредна речиси 5000 евра- Цариниците открија необичен прекршок, на мажот привремено му се одземени предмети вредни дури 174.000 евра

Царинските службеници во соработка со полицијата на граничниот премин Хоргош привремено запленија луксузен џип и брендирана јакна чија вкупна вредност се проценува на речиси 174.000...

Тело „од стакло“, но волја од чеик и срце од злато: Павел е матурант кој низе успеси и покрај тешката болест што ја има

Павел Муха е 19-годишен млад човек кој, статистички гледано, е оној од 15.000 луѓе кои страдаат од ретка болест на кршливи коски (osteogenesis imperfecta), попозната...

(ВИДЕО) Бројни пациенти на д-р Јовев со емотивни сведоштва како ги спасил: Правдата во оваа држава мора да победи

Пациенти, но и вработени на Клиниката за кардиохирургија застанаа во одбрана на директорот проф. д-р Сашко Јовев, кој вчера беше разрешен од министерот Фатмир Меџити....

(ВИДЕО) Громогласен аплауз и скандирање Сашко, Сашко – голем број колеги, пациенти се собраа пред државна Кардиохиругија

Министерот за здравство Фатмир Меџити тврди дека нема политика во разрешувањето на директорот на Универзитетската клиника за кардиохирургија проф. д-р Сашко Јовев. -Апсолутно не, секаде...

Министерот Меџити вечерва пак се огласи за разрешувањето на Д-р Јовев: Мораме, ако сакаме да имаме силна држава,

Македонската јавност денес ја бранува информацијата за разрешување на Д-р Сашко Јовев од позицијата директор на Кардиохирургија. Министерот за здравство доктор Фатмир Меџити вечерва во...

Елеонора, ќерка на чиј татко Д-р Јовев му трансплантираше ново срце имаше што да му каже на Министерот кој го разреши

Елеонора Димовска на својот фејсбук профил сподели објава во која вели: Во принцип на мојов профил најчесто гледате објави поврзани со шминка, и избегнувам да...