Category: Живот

Девојката што панда кај „Залив на коски“ во Охрид е познатата наша манекенка: Искршила 11 ребра и го повредила белиот дроб

Во СВР Охрид на 06.07 во 21.40 часот било пријавено дека, Е.Р.(32) од Скопје, при фотографирање до металната ограда на паркингот кај туристичкиот комплекс „Залив...

Сашо од Прилеп се појави на „Никогаш не е доцна“ со цел да се ожени, за малку ќе се откажeл поради мозочен удар, па на крајот победи

Прилепчанецот Сашо Башески (54) триумфираше во шоуто „Никогаш не е доцна“ каде освои најголем број СМС гласови од публиката. Со одличен избор на песни и...