Month: March 2023

Познатиот пејач искрено открива: Не мислам дека сум пример за младите, не сакам ќерка ми да биде како девојките во моите песни

Еден од најпопуларните рапери во регионот, Михајло Веруовиќ, попознат како Војаж, во последно време напорно работи и настапува, полнејќи ги клубовите до последното столче. Војаж...

Христијан Мицковски во тага: Аххх бре Ванче, замина без да се простиме

Универзитетскиот професор и актуелн претседател на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски е секојдневно активен на социјалните мрежи. Така беше и изминатата вечер кога се...

Баба Загорка наполни 102 години, па ја откри тајната на долгиот живот: Не гледа телевизија и не јаде купено

Загорка Радниќ од Грнчара денеска во кругот на најблиските роднини го прослави својот 102 роденден и ги дуваше свеќите на роденденската торта. И покрај трицифрениот...