Month: October 2022

(ФОТО) Апасиев се врати од Бугарија, па го прокажа „трофејот“ кој го донесе од Благоевград

Напладне во Благоевград беше отворен македонскиот културен центар кој го носи името на Никола Вапцаров. На денешното отворање на македонскиот културен клуб, во Благоевград претседателот...

(ВИДЕО) Го нарече Кончита Вурст, па Бугарин му се пушти на Апасиев – протече снимка од клучниот момент

Лидерот на левица Димитар Апасиев како што најави и направи, денес отпатува во соседна Бугарија. На денешното отворање на македонскиот културен клуб, претседателот на Левица...

Мустафа и Зехра собрале 500.000 евра за наводна хуманитарна помош, ама се има падна во вода – ги разоткрија

Во Зеница судот го потврди обвинението против 35 годишната Зехра Алајмовиќ и нејзиниот 38-годишене сопруг Мустафа Алајмовиќ, кои се товарат за измама и перење пари....

Есејот на седмоделенката Еви на темата “Како се постигнува успех во училиште“ остава без зборови

Тамара Јованов, сопругата на пратеникот и лидерот на Левица,Димитар Апасиев на својот профил на фејсбук сподели статус во која напиша: Она кога, возрасните треба да...