Month: September 2022

Оливера и синот Николче од Гостивар живеата како да не се луѓе – ни за јадење немат, а спијат бетер животни

Шеесет и четири годишната Оливера со својот триесет и шест годишен син Николче од Гостивар, немаат основни услови за живот. Живеат во незавршена зграда, без...

Горан Пандев по крајот на кариерата откри каде ќе живее со семејството и што ќе прави

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев неодамна објави дека ја завршува фудбалската кариера како играч. За македонската репрезентација настапуваше повеќе од 20 години. Но од ФФМ...

Балканската ѕвезда која пред неколку дена настапи во Македонија, откако се врати дома ќе си има работа со полицијата

Минатиот викенд како што е познато во Штип по неколку години пауза се одржа традиционалната Пастрамалиијада. Помеѓу главните ѕвезди беа хрватските гости Јелена Розга и...

Една од најпознатите нискобуџетни авиокомпаниј потврди: Нема да има повеќе билети од 10 евра

Една од најголемите нискобуџетска авиокомпанија Рајнер планира да ги зголеми цените бидејќи горивото станува поскапо, изјави во понеделникот за ДПА главниот извршен директор на подружницата...