Month: January 2023

(ФОТО) Покрај медот, Атиџе ја бива и за уште една работа – нејзините изработки воодушевуваат многумина

Пред да стане главна протагонистка во документарниот филм „Медена земја“, Атиџе Муратова никогаш не патувала со авион, никогаш не престојувала во хотел, никогаш не била...

Никола иако има 21 година го прослави својот прв роденден: Докторите во Штип му рекле дека му нема спас, па со 1 посто шанси за преживување бил испратен за Скопје

Никола Тимов од Штип кој има 21 година го живее својот втор или подобро кажано нов живот. Тој пред неколку дена по една година собра...

Лола видела девојка како лежи на шини додека воз се приближува накај неа – тоа што го направила тешко дека друг би се осмелил

Веста за тра гедијата што беше спречена пред десетина дена на пругата Краљево-Рашка, кога машиновозачот во последен момент го запре возот пред млада жена која...

Никола – студент на медицина, заминал во библиотека да учи, а завршил со награда за најтежок предмет

Студентот по медицина Никола Јефтиќ среде јануарскиот испитен рок дошол во најголемата читална на библиотеката на Центарот за култура „Студентски град“ да учи за испитот...

Кристина, бившата на Кајмакоски видно нервозна се огласи во врска со нивното заедничко дете

Бракот помеѓу манекенката и пејачка Кристина Димитријевска и Даниел Кајмакоски отсекогаш бил интересна тема за јавноста. Иако нивната брачна врска траеше кратко, сепак и после...

Славчо од Велес останал и без сопруга, но и без потомството: Децата не ме сакаат, ќе ме сретнат некојпат в чаршија и ќе ми дадат 100 денари

Славчо Дураков од Велес е осамен човек кој никому не е потребен. Пораснат во многудетно семејство за себе смета дека имал тешко и сиромашно детство....