Month: September 2023

Три млади српски момчиња претепани во Косово од тамошната специјална единица на полицијата

Страстите на Косово не мируваат, напротив секојдневно расте тензијата, а бележиме уште еден сериозен инцидент. Тројца српски млади момчиња биле претепани од припадници на елитната...

Д-р Нико со детали за прерано изгубениот живот на 24-годишното момче од битолско: Не знам зошто се прикриваа овие факти

Доктор Нико Беќаровски сподели порака од близок член на смеејството на починатото 24-годишно момче во битолската болница: ОВОЈ КОМЕНТАР ОД БЛИЗОК ЧЛЕН НА ПОЧИНАТОТО МОМЧЕ...

Јован заминал на печалба во Германија, а земјак го насамарил што пристигнал: Така измамува по десетици месечно и си зема пари

Како и многумина други кои среќата ја бараат во странство, така и Јован неодамна се преселил во Германија, поточно во Минхен, а само неколку дена...

Веќе нема дилеми: Лично се огласи човекот кој го организираше нападот во Косово и кажа зошто тоа го сторил

Горан Петронијевиќ, адвокатот на Милан Радоичиќ, контроверзниот бизнисмен и потпретседател во заминување на Српската листа, денеска на прес-конференција изјави дека Радоичиќ ја прифатил одговорноста за...

Зошто Јованка и Тито немаа деца – Нејзината сестра ја откри непознатата вистина и деталите кои ја интересираа цела Југославија

Јованка Будисављевиќ и Јосип Броз Тито тајно се венчале на 15 април 1952 година. Овој настан, како и бројни други детали за нивниот живот, и...