Month: August 2022

Мбапе французин направи

Француската суперѕвезда Килијан Мбапе, кој после долга сага остана во Пари Сен Жермен има интересен прекар во соблекувалната на „светците“, кој го откри соиграчот Ашраф...

Земјоделци струмчко

Панови од струмичко Моноспитово го собираа родот од засеаните феферони. Јосе со неговиот внук и на температури над 30 степени беа на нива. Ја довршуваа...

Must Have Beauty Kits & Palettes

What’s possible in a week? If you dedicated seven days to the achievement of one goal, how ambitious could you make this goal? These were...