Month: February 2024

Нема веќе „голо меше“, хеланки и кратки панталони во ова македонско училиште

Забрането носење тренерки, искинати фармерки, хеланки, нема веќе „голо меше“, кратки панталони, ДМУЦ „Сергеј Михајлов“ Штип воведе кодекс за облекување за учениците и наставниците. Дополнително...

(ВИДЕО)Ѓорѓе Давид откако усмрти жена во Македонија дивее во собраќајот: Вози 150, претицува на полна линија и поминува на црвенно

Рокерот Ѓорге Давид недамна помина низ агонија откако во Македонија доживеа сообраќајна несреќа во која животот го загуби една жена. Екипата на „Папарацо лов“ овој...

Велешанецот Трајче се бори да докаже дека е жив откако го прогласиле за мртов и го оставиле без пензија

Административна грешка која може да чини здравје. Велешанецот Трајче останал без пензија, отпремнината била исплатена на трето лице откако административно во подрачната единица на ПИОМ...

Христијан Мицкоски се пожали од цената на бурекот

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во општина Гази Баба беше запрашан за коментар за тврдењата на Социјалдемократскиот сојуз дека ја зголемиле просечната плата. Мицкоски истакна...