Month: December 2023

Ново продолжение од сагата за крстот на Попова Шапка: Немам ниту донесено, ниту потпишано документ за отстранување

Немам ниту донесено, ниту потпишано документ за отстранување на крстот на Шапка, вели секретарот на Општина Тетово, Дарко Коцевски. Тој упати отворено писмо до јавноста...

Визар веќе од јануари укинива две линии од и до Македонија, а намалува и број на неделни летови

Авиокомпанијата „Визер“ од средината на јануари привремено ќе ги укине летовите Скопје-Луксембург и Скопје-Болоња, како дел од намалувањето на капацитетот на својата мрежа поради глобалниот...

По две ипол години чекање: Општината на Диме од Кочани му исплати дури 2750 денари за куќата која ја зафати страшниот пожар

Диме Атанасовски на својот фејсбук профил сподели објава во која што се вели -Драги наши, на социјалните мрежи споделуваме многу работи. И важни и не...