Month: December 2023

(ВИДЕО) Ново шоу на Вучиќ, повторно се возеше и пееше песна од Лепа Брена: Пак му побегнав на обезбедувањето

Претседателот на Србија Александар Вучиќ и министерот за финансии Синиша Мали вечерва се прошетаа кај „Зимска бајка“, популарно место кое белграѓани го обожаваат, а видеото...

Тричасовна полноќна драма во Прилеп со среќен крај: Пожарникарите спасија човек паднат во бунар

Регионалниот ЦУК Битола известува дека пожарникарите од Територијалната противпожарна единица ТППЕ Прилеп од 21:15 до 00:20 часот со три пожарникари и едно возило извршиле спасителна...

Радовишанка остана без нов автомобил, мотор и лаптоп од наградна игра – поништено извлекувањето а причината е сестра и

Финалното извлекување од Големата Наградна игра за 2023 година на „БЕНЗОИЛ“ кое се одржа денеска, а во кое беа извлечени пет награди делумно се поништува,...

Трагедија во Кочани: Почина 16-годишно момче и покрај напорите на лекарите да го спасат

Министерството за внатреешни работи (МВР) предпладнево информираше за немил настан кој имал трагичен крај. Имено истата вели дека згаснал живот на младо момче, 16-годишно дете....