Month: December 2023

(ФОТО)Перо Антиќ распали: Жално што трпиме и дозволуваме во нашава држава

Македонската кошаркарска легенда и актуелен прв човек на нашата кошаркаркарска федерација, Перо Антиќ не престанува да привлекува внимание. Во изминатите денови беше активен околу изборите...

И Сеад Кочан излезе на слобода

По повеќе од четири години, бизнисменот Сеад Кочан излезе од затворот „Идризово“. Директорот на затворот, Зоран Јовановски за „Фокус“ потврди дека Кочан е на слобода...

Јадранка се откажа од наследството во корист на нејзиниот брат: Емотивно ме уценуваше – кога го побарав мојот дел, жестоко ми плесна

Јадранка Јанковиќ е една од многуте жени кои се откажале од наследството. Тоа го направила во име на нејзиниот брат, но истакнува – не од...