Month: December 2023

(ФОТО) Познатата пејачка направи хаос во сообраќајот: Се возеше на покривот, но и вршеше нужда на јавно место

Пејачката и поранешна учесничка во реалното шоу Зорица Марковиќ колабирал во сообраќајот, што го снимила екипата на шоуто „Папарацо лов“. Тие тргнаа по нејзините стапки...

Семејството од кратовско го возвраќа ударот: Баце Аце ни бараше пари, сакаше да ни ги украде парите

Семејството Николовски од село Секулица, Кратово има своја вистина и тврдење за случувањата додека се спроведувала хуманитарната акција. За потсетување пред некој ден Александар Георгиевски...

Славната македонска глумица и пејачка во кома – се огласи нејзиниот неутешлив син: Не знаеме како преживеа

Костадинка Велковска, хрватска актерка и пејачка со македонско потекло, во јули годинава доживеа мозочен удар и оттогаш е во КБЦ Загреб. Костадинка се уште е...