Category: Политика

Љупчо наздрави со чаша ракија и порача: Со право велиме дека оваа година е година на сточарството

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски денес беше во посета на пелагонискиот дел при што порача: Имав прилика да го запознаам Јетон и...

Тамара, сопругата на Димитар Апасиев: Кажувајте каде да частам вечер за 10.000 потписи за проф. Ванковска

Тамара Јованов, сопругата на лидерот на Левица, Димитар Апасиев се огласи на својот фејсбук профил каде што напиша: -Откако откривме дека сум “милионерка фабрикантка”, кажувајте...

Христијан Мицкоски се пожали од цената на бурекот

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во општина Гази Баба беше запрашан за коментар за тврдењата на Социјалдемократскиот сојуз дека ја зголемиле просечната плата. Мицкоски истакна...