Month: November 2023

Го додала на Фејсбук затоа што изгледал како Џеј, тој веднаш се вселил кај неа: Ме излажа дека има пензија од 1.300 евра и мерцедес, а јас се омажив

Љубовната приказна на еден пар од Босна и Херцеговина е сè само не обична. Рама и Сенија се запознале на „модерен“ начин, преку Фејсбук и...

МВР нема прошка за никого, па така и за полицаецот кој претепа инвалид од радовишко – еве со што се соочи

Како што веќе информиравме пред неколку дена, инвалидизираниот Игор Јанев од селото Дедино радовишко брутално бил претепан од две лица по што завршил во штипската...

Зорица, мајката на исчезнатата Вања се огласи и конечно ги расчисти дилемите во какви односи се со нејзиниот татко

Трет ден ниту трага и глас од 14 годишната Вања Ѓорчевска. -Имаме доверба во полицијата, максимално се ангажирани во потрагата по мојата ќерка. Не ме...

(ФОТО) МВР на потег – познато кој го симна знамето на МПЦ и го закачи албанското: Јавно се фали на фејсбук

Две лица го симнале знамето на Македонската Православна Црква-Охридска Архиепископија од јарбол пред храмот Свети Наум Охридски, по што е поставено знаме на Албанија. Претседателот...

Бате Аце ја прекинува хуманитарната акција во кратовско: Се е измама – среќа што не бев тој момент таму, инаку сега во притвор ќе бев

Хуманитарецот Александар Георгиевски или познат како Бате Аце од Штип вечерва се огласи на социјалните мрежи, но и на медиумите дека ја прекинува хуманитарната акција...