Month: November 2023

Животот на овој брачен пар го шокира регионот: Му почина сопругата, па заведе 25 години помлада од него – дојде да му ги чува децата

Врската помеѓу Суад (49) и Мерсада (24) од Босна го заинтригира регионот. Имено, тие седум месеци живеат во складна заедница со 12 деца, од кои...

„Визер“ најави нова линија од и до Македонија

„Визер“ најголемата авиокомпанија во Македонија и еколошки најодржлива авиокомпанија на глобално ниво**, денеска објави дека ќе започне нова линија од Скопје до Салцбург, Австрија. Планирано...

Србите само за еден месец се збогатиле со 16 милиони евра од македонски туристи

Во јануари годинава македонските туристи „оставиле“ најмногу пари во Србија, односно потрошиле 16 милиони евра. Според податоците на Туристичката организација на Белград, туристите од Македонија...

Полицаец и шумар во продавница го претепале инвалидот Игор од радовишко – без причина, тврди неговиот роднина Иван

Инвалидизираниот Игор Јанев од селото Дедино радовишко вчера брутално бил претепан од две лица по што завршил во штипската болница Иван Јанев, роднина на нападнатиот...