Month: July 2023

Самохраната мјака Лејла од Велес имала се, па го допрела дното: Сакам само да најдам работа и стан, на 60 места поднесов, но ништо

Понекогаш животот не се одвива како што посакуваме и мечтаеме. Иако, секојдневно се будиме со желба да бидеме подобри и поуспешни од вчерашниот ден, со...

Баба Драгица од Виница има 14 активни лекарски дијагнози: Како што сум мачена, за лебче е доволно, ми треба само кров над главата

Дека животот е суров и може да ги затвори сите врати сведочи приказната на Драгица Крстовска. Преживеала мозочен удар, има 14 активни лекарски дијагнози и...

(ФОТО) Ги продаваат за солидна сума, а внатре тоалет и пакетче од кикирики – внимавајте од каде купувате комплет за прва помош

Тоалетна хартија, салфетки и обвивки од кикирики се работи кои дефинитивно не треба да ги има во комплет за прва помош. Особено кога ви треба....

Петар добил казна во Грција, па порачува: Како да не мразат, а само ние им доаѓаме овде, тие живеат од нас

Кога Петар отишол на одмор во Грција со семејството, не ни помислувал дека ќе доживее вистински пекол поради обидот за престигнување преку полна линија.Судирот се...

Бугарски кошаркар бил уапсен со навивачите на Левски – тврид дека македонската полиција го тепала во притвор, проговори низ што поминал

Како што е познато 19 симпатизери на Левски беа приведени во Скопје на дуелот против Шкупи. Еден од уапсените бил и високиот 213 сантиметри –...