Month: November 2022

Кога луѓето ќе слушнат како се викаат овие браќа остануваат во неверување, наставничката е изненадена, но мора да прифати

Не е реткост родителите често да избираат имиња за своите деца по идоли, познати личности и ликови од популарни романи, филмови или серии. Поради нивната...

(ФОТО) Атиџе по подолго време се појави во јавноста – и тоа во друштво со еден од најмоќните луѓе во светот

Пред да стане главна протагонистка во документарниот филм „Медена земја“, Атиџе Муратова никогаш не патувала со авион, никогаш не престојувала во хотел, никогаш не била...

Тренерот на Бутел, клуб во кој до последно играше Тот се огласи откако ги слушна пресудите – беше јасен

Пред неколку моменти судот во Скопје ги прогласи за виновни и ги осуди на високи затворски к азни обвинетите Анџело Ѓорѓиевски, Андрес Костовски и Климентина...

Стевчо Јакимовски објасни зошто е тешко да се биде политичар: Немој да мислите дека имате фотелја и ве вози шофер

Стевчо Јакимовски е актуелен градоначалник на општина Карпош и претседател на партијата Граѓанска опција за Македонија (ГРОМ). Дипломирал на Економскиот факултет во Скопје во 1987...

Голема промена за сите оние што патуваат со авион: Забранетата работа сега станува дозволенa

Според новиот закон усвоен од Европската комисија, едно од најомразените правила на авиокомпаниите ќе замине во историјата. Патниците кои често патуваат со авион се навикнаа...