Month: September 2023

(ВИДЕО) Веќе нема дилеми -има и видео доказ: Објавено кој бил водачот на српските напаѓачи во Косово

Косовскиот министер Џелал Свечла објави слики од лицата кои во неделата извршија терористички напад врз косовската полиција. Меѓу нив е и потпретседателот на Српската листа,...

Новак со оштетен вид живее во мрак: Звуците на хармониката одекнуваат низ куќата, му треба помош да ја исполни својата единствена желба

Петнаесетгодишниот Новак Милојевиќ, со оштетен вид од раѓање, има потреба од финансиска и материјална помош за лекување. Живее во долгови за струја која не можат...

Далиборка и нејзиното семејство го поклонуваат родот: Оваа година ајварот ќе чини како кавијар, па решивме да донираме

Сезоната на подготвување зимска храна пристигна, но поради високите цени и поскапувањата во сите сегменти од животот, не е ни чудо што оваа есен ајварот...

Утрово во Кочани избодена до смрт жена

Страшна трагедија утрово го разбуди Кочани. Утринава на улицата „Страшо Ербапче“ во Кочани се случи убиство. Со повеќе убоди со нож смртно настрада жена. Според...