Month: October 2022

Поминал на црвено светло во Скопје, па двајца полицајци му побарале пари на рака за да го пуштат – МВР се огласи со детали

Од министерството за внатрешни работи попладнево информираат за настан од претходниот месец, а во кој се инволвирани двајца нејзини вработени. Од Министерството за внатрешни работи...

Во најава: Од Македонија ќе се лета директно до две дестинации надвор од Европа за првпат

Македонскиот министер за транспорт и врски, Благој Бочварски, минатата недела оствари разговори со претставници на Обединетите Арапски Емирати, на кои се разговараше за воведување летови...

Откако Кајмакоски ја покажа новата женска, се огласи бившата Кристина и му упати порака

Како што е познато брачната заедница на позантиот македонски пар Даниел Кајмакоски и Кристина Димитриевска не траеше долго. Кајмакоски и стана познат на македонската јавност...