Category: Спорт

(ВИДЕО) Голем ден за најдобриот македонски тенисер – си ги одмери силите со Ѓоковиќ и си ги исполни големиот сон

Најдобриот акедонскиот тенисер Калин Ивановски го бележи најдобриот ранкигн АТП-листата. А во меѓувреме додека се подготвува за новите предизвици во Белград забележан е момент за...

Трагедија: На 31 годиниа почина тренерот на Шкендија – го погодило залутан куршум од семејна прослава

Попладнево пристигна трагична вест која однесе живот на млад, 31-годишен човек од Скопје Имено станува збор за Мерван Илјази, младиот тренер на Шкендија Арачиново, фудбалскиот...