Category: Спорт

Македонија има европски првак – Иџе слави титула па порача: За мојот народ, за мојата Македонија

Игор Стефановски Иџе, најдобриот македонски автомобилист, слави нова титула европски првак во ридско брзинска конкуренција. Стефановски на трката во Бузет, Хрватска беше најдобар и на...

Вардар пак ќе биде тим за страв и трепет: Пред неколку моменти го промовираше новиот спонзор

Повеќекратниот македонски ракометен првак Вардар веќе почна да ја добива поддршката од бизнис заедницата во Македонија, и со задоволство потврдуваме дека компанијата Бествеј Солушнс ќе...

(ФОТО) Ни срам ни перде: Водечките луѓе на ФФМ се фалат како се гоштевале на „Олд Трафорд“ додека Англија не газеше

Македонија вчера доживеа епска катастрофа на „Олд Трафорд“ откако загуби со 0-7 од Англија во евроквалификациите, но очигледно не беа сите наши луѓе таму разочарани,...

Екс македонската репрезентативка со својот коментар ги понижи за „сите пари“ македонските фудбалери по поразот од Англија

Македонската фудбалската репрезентација н го претрпе најубедливиот пораз во својата историја, на „Олд Трафорд“ од Англија со огромни 7-0. Пострашно е и тоа што одигравме...