Month: May 2023

Џенифер и Џонатан од Америка дојдоа на наши простори и станаа Драгана и Јован: Православието не зближи

Искреноста, добрината, правдата и големото срце на балканскиот народ ја поттикнаа американската двојка Џенифер и Џонатан да основаат свој дом на наши простори, а со...

Деца ќе останеле без екскурзија: Првиот возач на автобус бил без лекарско, повикале заменски, но тој бил пијан – полицијата морала да интервенира

Учениците од осмо одделение на Основното училиште „Јелена Ќетковиќ“ од Белград вчераутро отишле на екскурзија со два и пол часа задоцнување бидејќи еден возач на...

(ВИДЕО) Застрашувачки сцени од Косово: Детонации и пукања, болниците се полнат со повредени војници и цивили

Ситуацијата во Косово денес одново ексалираше, а овојпат е и тоа како сериозна, а за тоа сведочат видеата и фотографиите кои ни пристигаат. Во клиничко-болничкиот...

(ВИДЕО) Неверојатни сцени пред манастирот кој го посетуваат многу Македонци: Десет илјади верници стрпливо во ред чекаа за едно нешто

Во манастирот Тумане вчера се одржа пресоблекување на моштите на Свети Зосим на кое присуствуваа илјадници верници. Како што може да се види на фотографиите...

(ВИДЕО) Страшни сцени кај Штип: Фатална сообраќајна несреќа меѓу камион и кола – пожарникарите вадеа мртви и повредени

Едно лице загина во тешката сообраќајна несреќа што се случи на експресниот пат Штип-Кочани во близина на клучката кај Крупиште. Портапролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова...

Оливер пронашол паричник пол со пари и ниту во еден момент не се помислил што да прави: Веднаш го пронашол сопственикот, а еве како реагриал тој

Средношколецот Оливер Стојановиќ (16) од Владичин Хан пронашол паричник со документи и пари во локален автобус. Покрај личните документи и месечен билет, во паричникот имало...

Миле од Велес низ солзи: Пред некој ден се обидов да се фрлам во Вардар, зедов брзи кредите за да ја излечам сопругата, но бадијала

Миле Димов ја имал целата моќ и љубов додека сопругата му била здрава. Пред неколку години, таа, иако силна жена без никакви симптоми добива мозочен...