(ФОТО) Што ли стори Перо – полиција под ротација го запре Антиќ со неговиот автомобил

Перо Антиќ без сомнение важи за еден од најдобрите спортисти во историјата на Македонија. Човек кој што ја направи една од најдобрите и најуспешни интернационални кариера кога станува збор за Македонците.

Антиќ според многумина без сомнение тоја е најдобриот македонски кошаркар во историја, а има и со што да се пофали богами.

Перо беше и се уште е првиот роден Македонец кој заигра во НБА лигата, а притоа е трикратен освојувач на Евролигата.

Беше предводник на националниот тим при најголемиот успех на ЕП во Литанија кога „црвено-жолтите“ беа на чекор до медал, но на крај останаа четвртопласирани.

Како што е познато Перо Антиќ во моментов ја извршува функцијата претседател на кошаркарската федерација на Македонија.

Освен што враќањето во Македонија му донесе нова функција и нови предизвици, тој реши да сврте и нов лист на љубовен план.

Антиќ често патува надвор од границите на Македонија, а за него е познато дека е љубител на спортски, но и останати луксузни автомобили.

Може да се пофали со својата гража во која има Ферар, Мустанг и други автомобили.

Денес Антиќ на својот инстаграм профил на опција стори објави како го запрела полиција под ротација и си призна: Моја грешка