Влета обезбедување среде настап – прекинато снимањето на „Никад није касно“, а нашата Калиопи остана шокирана

Во недела во 21 часот на ТВ Прва пред нас e уште една епизода од незаборавното шоу „Никад није касно“, а Калиопи и Жељко Самарџиќ ќе му се придружат на претседателот на жирито Саша Милошевиќ Марет во оценувањето на натпреварувачите кои, судејќи по првите реакции , апсолутно ги воодушеви сите во студиото.

И покрај тоа, снимањето на емисијата „Никад није касно“, беше прекинато, а причината е необична. На самиот почеток ништо не даваше впечаток дека шоуто нагло ќе се прекине.

– Ова беше толку слатко, навистина толку слатко. Уживавме и танцувавме – и рекла Калиопи на натпреварувачката, која изведувајќи ја песната на Таичи „Ајде да полудиме“ ја запали атмосферата на снимањето на шоуто.

Ниту Жељко не остана рамнодушен, а добра енергија обезбедија и останатите учесници.

Расположението беше на ниво и се работеше напорна и долгорочна работа, а атмосферата ја вжешти и неочекуван топол залак, поради што изведбата на песните беше прекината на кратко.

Имено, водителката на емисијата Жика Јакшиќ понесена од добрата енергија во еден момент силно свирна со уста, а на сцената влегло обезбедувањето кое директно со плех донело храна.

Секако, шоуто набрзо продолжи, а една натпреварувачка ја остави Калиопи буквално без зборови. За кого станува збор ќе видите во емисијата што е на програмата во недела во 21 часот на ТВ Прва.