Дарко Лазиќ остана без пари, па се пожали: Во дебел минус сум, но закажав свадба

Пејачот Дарко Лазиќ по операцијата за затегнување на кожата поради која имаше продолжено закрепнување бидејќи не ги послуша лекарските совети, им се врати на настапите.

– Насмевката е тука, но гласот ми е рапав, не работам два месеци, па грлото мора да се врати во ритам. Одам со полна пареа, имаме многу настапи, го промовираме и албумот и новите песни.

Не знам кој го прифати потешко овој настап бидејќи не бевме заедно, бев нервозен, но се навикнав – истакнува пејачот чија сопруга Катарина не можеше да го придружува на настапот поради деловни обврски.

Таа лансираше свој бренд, за кој Дарко се фотографираше во прегратките на својата поранешна девојка Марина со која има син.

– Оваа промоција требаше да ја наречеме ширење љубов. Марина и Каќа се запознале и одлично реагирале една на друга.

Марина знае дека јас и Каќа сме заедно, сигурно има дечко, од друга страна, и така е, имаме и дете. Каца е во добар однос со Алексеј, а има одличен однос и со децата на сестрата на Каца.

Марина го виде тоа, како и фактот дека Каќа е нормална и приземна девојка, и нема причина да се лути, да има конфликт или било што. Животот продолжува – изјави Дарко.

– По свадбата, овој пат ќе одиме по ред. И двајцата сме мрзливи кога се работи за свадби, искрено, се расправаме за тоа, се критикуваме, кога едниот или другиот ќе се најдат на списокот.

Во застој сме што се однесува до тоа, ќе биде во август, не знаеме кој ден. Што се однесува до трошокот, не ме прашувајте ништо, албумот, па свадбата, одамна сум во минус. Дебел минус.

Во претходниот период пејачот напорно работеше на нов албум, а почна и да објавува песни.