Како во шпанска серија – Дарко Лазиќ и Катарина се степале, оштетиле автомобил од 50.000 евра: Завршиле во полиција, а таа ја променила приказната

Како што се дознава, двајцата неодамна имале жестока расправија, а потоа наводно се степале во автомобилот, па интервенирала полицијата.

Сè се случило неколку дена пред нивната ергенска и моминска вечер, која ја организирале две недели пред црковната венчавка и гала венчавката за 500 гости. Иако настанал хаос, па му го оштетиле BMW X5 на пејачот, на кој му ја сменил бојата од бела во тиркизна, Катарина ја сменила приказната во полиција и не го обвинила сопругот за ништо.

Според нивни близок извор, неколку дена по хаосот, Дарко и неговата сопруга отишле да прослават кај пријателот, бизнисменот од Шабац, Стеван Радовановиќ, со неговата поранешна свршеница Марина Гагиќ со која има син. Катарина не беше со него.

– Кај Кача и кај Дарко секогаш има некаков циркус. Тие се сакаат, но кога се караат може да биде жестоко. Беше скоро така. Тие се расправале во автомобилот и во таа тепачка го оштетиле.

Не знам детали, но знам дека интервенирала полицијата. Катарина најпрвин ја префрли целата вина на Дарко, но набрзо ја промени приказната и ја повлече пријавата. Кога страстите стивнаа и загреаните глави се оладија, се беше во најдобар ред.

Сепак, и покрај тоа, тој се појави на забавата во Шабац со Марина. Беа заедно, седеа на иста маса, а од Катарина немаше ни трага ни глас. После сето тоа направија ергенска и моминска забава. – вели нашиот извор.

Инаку, автомобилот што го оштетиле вреди околу 50.000 евра, а штетата ја санирале за неколку дена. Пејачот од Брестац и неговата избраничка, кои пред неколку месеци во тајност, само во присуство на кумовите, склучија граѓански брак, сега организираат голема прослава, која ќе биде на крајот на август и ќе трае два дена. Дарко беше во брак со Ана Севиќ со која има ќерка, а со Марина имаше вонбрачна заедница при која добија син.

По раскинувањето со Марина, стапи во врска со колешката Барбара Бобак со која се вери, но венчавката никогаш не се случи. Слична ситуација имал и со неа кога се степале во хотел во Виена.