Калиопи проговори за својот поранешен сопруг: Кога слушнав се стресов

Македонската поп-музичарка Калиопи денеска имаше средба со медиумите во врска со промоцијата на нејзината нова песна и спот „Кад осване“, како и белградскиот концерт на 4 ноември во МТС Дворана.

Новата песна „Кад осване“, за која првпат имавме можност да го видиме спотот, брзо се најде до срцата на слушателите, а пејачката признава дека особено се поврзала со оваа песна:

-„Кога првпат Ромео ми го даде текстот и ја пуштив песната, тоа беше кога го зедов на аеродром и два дена по состанокот требаше да влеземе во студио. Тој ја пушташе во кола и ја слушавме, а потоа само ја слушав до костурот на песната без вокалот, се стресов и реков „Леле ова е феноменално“, а тој само благо се насмевна.

Како што ни изјави пејачката, покрај стандардната добра енергија, овој пат ќе изведе и нешто неочекувано.

„Имам многу сила и волја и се надевам дека сето тоа ќе можам да го правам уште неколку години. Засега здравје и сила ми служат, ако го следам примерот како Тина Тарнер, едн Шер и така натаму кои оставија пример до старост, се надевам дека ќе имам шанса.

Со нетрпение го очекувам концертот, бендот е веќе во процес на работа, овојпат ќе покажам нешто поразлично од се досега. Најважно е што поставивме сосема поинаков репертоар од претходниот. Ќе имам неколку изненадувања за публиката“, изјави за Тохик.рс