Македонската пејачка во проблеми бара помош – Брои ситно, а нема каде да го носи бебето по породувањето

Поранешната членка на Задруга и пејачка, Тара Симов, одбројува до породувањето, а бидејќи и остана уште еден месец, на својот Инстаграм објави итна порака и побара помош за сместување.

Имено, таа често на социјалните мрежи објавува како го поминува своето секојдневие, потценување е да се каже дека и таа е активна трудница, а сега побарала помош.а сега побарала помош.

Имено, Тара апелираше до своите следбеници дека и треба стан за да има каде да престојува по породувањето во Белград.

Тара моментално е на одмор во Грција со своето момче Данило, од каде планира да дојде во Белград да се породи.

Со оглед на тоа што до сега отсекогаш останувала со пријателите, по излегувањето од породилиштето со бебето, ќе мора да најде друго место за живеење, па Симова сега е во голем проблем, бидејќи не може да најде соодветен стан.

– Потребен е стан во Белград се издава за еден месец. Заради породување и опоравување. Итно – напиша на Инстаграм.