МВР потврди и се огласи со први детали – Елена Ристеска ноќеска нападната

Одредени медиуми во текот на денот информираат дека Елена Ристеска зад себе имала бурна ноќ.

Имено нашата позната пејачка била нападната од друго лице, а сега се огласија и од МВР во дневниот билтен каде се вели:

„Денеска (23.10.2023) во 02.30 часот во СВР Скопје, Е.Р.(37) од Скопје пријавила дека во угостителски објект на подрачјето на Центар со тврд предмет била физички нападната од Е.Т.(женско лице). Се преземаат мерки за расчистување на случајот.“, потенцираат од МВР.

Како што е познато Елена по подолг период апстинеција од музичката сцена реши да се врати и веќе започна со настапи