Направи веселба како никој досега: За крштевањето на внукот издвоил милион евра

Влашката прослава по повод крштевката на внукот на милионскиот газда Мечка на морскиот брег привлече огромно внимание во јавноста. Како што беше најавено, тоа беше најскапата и најгламурозната забава која се одржа на морскиот брег и траеше два дена. Лепа Брена, Слоба Радановиќ, Теа Таировиќ, Аца Лукас се само дел од познатите имиња кои ги развеселија гостите на оваа необична прослава.

Веселбата траеше неколку дена, а започна со обиколка на куќата на домаќинот на црногорското приморје. Пред домот на домаќинот се паркираа низа најлуксузни коли, крави и свињи се вртеа по плунката во дворот, а доброто расположение на гостите беше на врвот.

Големо и успешно семејство, кое работи чесно, според роднините, ги почитува сите влашки обичаи. Само музика над 100.000 плус бакшиш. Сакаат да даваат пари – вели еден од роднините.

Сопственикот наречен Мечка направил забава за крштевката на своите внуци, а првиот ден од забавата го одржал во неговата вила. Сите гости истакнуваат дека г-дин Мечка е човек со големо срце, семеен човек кој сака да им помага на сите.

Кај сопственикот на Мека се собраа сите најголеми имиња од забавната музика, а сите гости со посебно нетрпение ја очекуваа Лепа Брена.Трикатната вила со голем базен во дворот ја изградил сопственикот Мечка со чесна работа, а сите негови роднини и пријатели истакнуваат дека нема на кого не му помогнал.

– Затоа Господ ме сака, јас им давам на луѓето. Работам од 14 години, имам компанија 30 години, станувам секое утро во шест, едвај спијам. Имам четири деца и пет внуци. Ме слушаат – вели газда Мечка, која не ја смениле парите.

– За забава давам околу 300.000, имаме само еден живот, само да ми остане за старост, а останатото е за трошење. Ќе има 60 музичари, јас живеам за музика. Заштедив околу 30, 40 илјади само за музиката да им дадам дополнително на моите синови и тие ја сакаат музиката – вели газда Мечка.

Сопственикот Мечка потекнува од Крушевац. Тој многу млад го изгубил својот татко, а се оженил кога имал само 14 години.

-Ние сме Власи, така беше обичајот. Заедно сме 32 години, таа е добра. Можам да направам се. Сум бил низ целиот свет – вели газда Мечка.За газда Мечко велат дека е мултимилионер кој се заработил со труд.

– Музиката е над 450.000 евра. Родени сме во Германија, имаме компанија. Тројца браќа и една сестра и сите работиме заедно. Тато Мека е најдобриот татко на светот за мене, кралот.

За роденден добив часовник од 50.000 од татко ми – вели Алекс за YouTube каналот „Моја хепи музика“, кој истакнува дека е точно дека заработуваат додека спијат.

– Има ладни и топли мезе, лигњи, ракчиња, шницли, бифтек тартар, цела туна се пече на скара, храната е лудо – велат организаторите.Масата беше поставена со златни додатоци, а само украсувањето чинеше 50.000 евра, а на најмалите им беше подарена неколкукатна торта во дезени на хероите на Дизни.