Не може да го помине месецот без 3.000 евра – познатата пејачка открива колку троши: Не знам како со финансиите

Пејачката Марина Висковиќ минатата година изјави дека не може да издржи месец без неколку илјади евра, што предизвика бура на мрежите.

Имено, како гостин во емисијата „Амиџи шоу“, Марина добила незгодно прашање, па избегнала да одговори, но на крајот признала колку пари месечно троши. Која е минималната сума на пари со која можете да располагате? – ја праша водителот.

– Сега размислувам… Минимум… Морам да бидам скромен. Ајде нека бидат 3000, добра проценка направивте, навистина има инвестиции.

Истакнав дека не знам ништо за финансии, никогаш не знам колку трошам, но неколку илјади месечно, сигурно – му посочи Марина Висковиќ во емисијата на Огњен Амиџиќ.

Да потсетиме, пејачката Марина Вишковиќ неодамна гостуваше во емисијата „Блиц дан“ на телевизијата Блиц, каде откри дека бракот ништо не и значи, туку дека баба и постојано ја притиска да си најде младоженец.

– На бабата и се допаѓа мојот пријател Душан и таа рече: „Марина, овој твој Лаза личи на актер, време е да се омажиш, а тој е одличен – рече Марина и ги насмеа сите во студиото.