Општ хаост: Возач исфрлил жена од автобусот а потоа тргнал и ја згазил на улица македонска во Белград

Возачот на автобусот на линијата 26 соборил жена во близина на Трг Република. Несреќата се случила бидејќи прво исфрлил маж и жена, а потоа кога тргнал ја удрил истата жена која претходно била во автобусот.

Сообраќајот на улицата македонска накратко бил запрен за сообраќај, пишува Блиц.

Набрзо потоа дошла полицијата, а потоа и екипа на итната помош, која ја затекнала жената како лежи во бессознание на тротоарот.

Жената веднаш била пренесена во Ургентниот центар, пренесуваат очевидци кои се нашле на местото на настанот.