Раста до Ѓорѓе Давид: Дедо запамти се се враќа, но јас за разлика од тебе никој не сум повредил

Стефан Ѓуриќ Раста, раперот кој беше уапсен и осуден на затворска казан, а потоа и домашен притвор поради поседување недозволени супстанци, на Инстаграм ги коментираше настаните со Ѓорѓе Давид.

Како што е понато тој беше учесник во верижен судир во Македонија при што една жена загина. Тешка сообраќајна несреќа се случила на 20 јануари околу 20:00 часот, а при несреќата музичарот се здобил со полесни повреди.

На својот Инстаграм профил сега се огласи раперот Стефан Ѓуриќ Раста, кој го задева Ѓорѓе Давид поради една негова изјава.

Откако Раста беше уапсен за поседување недозволени супстанци, Ѓорѓе зборуваше за медиумите и ја коментираше целата ситуација со зборовите „Сине, ќе треба да одговориш, ти си ѕвезда на децата, каква порака им испрати“.

На што Раста сега начека и кажа

“Дедо, јас сакам само правда за тебе. За разлика од тебе, никогаш не сум повредил никого, дедо. Но запомнете, сè секогаш се враќа”, напиша Раста, а потоа објави уште една сторија во која тој изразува сочувство до семејството на жената која беше жртва.