Северина порача: Чувајте ја Македонија

Познатата хрватска и балканска пејачка Северина викендов одржа концерт во Скопје, а по него се огласи на својот инстаграм профил каде што напиша:

Синоќа беше неописливo, можев да ja претрчам цела Македонија и да не се изморам. Заради вас…

Синоќа пред најмузичката публика, пред некои среќни очи, пред публика која е помлада од моите песни, и оние што ги паметам од концерти.

Каква ноќ, каков концерт, какво чувство… Ви благодарам од срце, коски, душа, пот и крв. Засекогаш сте ми врежан во мојата кожа како невидлива тетоважа. И да… чувајте ја Македонија!