Со години работи во Германија одвоен од жената и децата, а ги изненади на одмор: Само да ги гушнам, па и нека ме снема

Желимир со години работи во Германија, поради работа не можел да го помине летото со семејството, но сепак успеал на оригинален начин да ги изненади сопругата и децата!Тој во групата „Грчка инфо“ се пофали како успеал да го изненади семејството со помош на пријатели и Грци кои се радувале на средбата со него.

– Сакам да споделам приказна со вас. Најпрво сакам да им се заблагодарам на прекрасните луѓе кои ми помогнаа да се оствари нешто убаво. Тие луѓе ќе ги сретнете во оваа приказна – напиша Желимир и продолжи:

Долго време сум во Германија. Одвоен од семејството, сопругата, синот и ќерката. Поради моето отсуство и неможноста да го поминат летото заедно, тие одамна го платија одморот во Платамон. Еден месец пред патувањето, на гости ме дојдоа моите прекрасни пријатели од Дортмунд.Имав лет на 19 јуни, а моето семејство пристигнуваше во Платамон утрото на 20.

Сега почнуваат прашањата што и како кога ќе слетам навечер во 20:15 часот. Како да стигнете до Платамон, автобус, воз, такси итн. Како да најдам сместување блиску до нивното, да не лутам, брзо најдам пат и се средувам – се присетува Желимир.Вели дека потоа се приклучил на групата „Грчка инфо“.

– Скролајќи ги објавите и читајќи ги коментарите, гледам дека многу луѓе препорачуваат и имаат добро мислење за Атанасиос-Сакис Макантасис. Му праќам порака и објаснувам се што сакам да го изненадам семејството. Тој дури отиде од Солун до Платамон да види каде ќе престојува моето семејство, се јави во агенцијата и во тој хотел најде еден тип Филип Кубичела, кој работи во агенцијата преку која моето семејство го резервира хотелот – изјави Желимир.

– Како што се приближуваше времето за патување, јас станував се понервозен. Јас и Атанасиј бевме во постојан контакт. Неколку дена пред поаѓање, овде во групата наоѓам убави препораки за Димитриос Андонопулос Андонопулос, сопственикот на хотелот. Испраќам порака и објаснувам за што се работи. Човекот ми даде соба без никакви проблеми.

Се јавувам кај Атанасиј. Да се ​​договориме да ме чека на аеродром и да ме вози до Платамон – се присетува Желимир.- Со сопругата сум во контакт со денови. Таа нема поим, ниту таа, ниту моите деца, што се случува. Со денови и кажувам дека имам многу работа, па нервозен сум, и тажен што не сум со нив, дека не можам секогаш да се јавам итн. Додека седам така, слушам од Филип, ми ја кажува локацијата каде моментално се наоѓа автобусот – напиша тој.Тој додава дека Филип знаел за изненадувањето.

– Планирав да ги изненадам на плажа, но што ако ме забележат. Па планирав да испливам до нив, но јас сум толку лош и не сум добар пливач, ќе се удавам. Ништо, сега заминувам затоа што срцето сака да ми пукне ако само силно ги гушнам и потоа умрам. Летав по сите скали, ја вклучив камерата и се упатив кон мојата среќа, моето семејство. Не можам да го ставам видеото бидејќи жената вели дека не е фер поради нејзиното лице кога ме видела, а немала шминка – изјави Желимир.

Вели дека никогаш нема да го заборави тој момент кога го видел своето семејство и кога неговите деца врескале „Тајо“.- Тие четири дена се засекогаш врежани во сите наши срца! – напиша Желимир на крајот од својата објава.Неговата објава воодушеви многу корисници на социјалните мрежи, кои за него имаа само пофални зборови.