Фолк-пејачката ужива во брзото возење: Зошто да не возам со 200 на час кога имам со што, мечката не може да оди бавно

Фолк пејачката Андреана Чекиќ (38) е љубител на брзото возење, а својот луксузен мерцедес го фотографирала во неколку наврати за социјалните мрежи.

Андреана Чекиќ сега откри што мисли за приказните на нејзината колешка Дара Бубамара во кои луѓето возат со 200 на час.

— Значи, кога има нешто да се направи, фала му на Бога. И јас имам, само не снимам што правам. Пошто не газам на бензин, возиме иста марка кола, не знае ни да оди бавно. Не пијам додека возам.

Јас сум некој кој генерално се грижи за тоа како вози. Кога сум сама, бркам малку, но кога некој ме вози, не пуштам повеќе од 140 – открила, па раскажала како е кога пие:

– Не плачам. Кога пијам, пеам, никој не може да ме спречи, каков плач. Еднаш се скарав. Се расправам со себе.

Ме мава на песна, а ако пијам ракија ме тера да се занимавам со карате, затоа не пијам ракија. Кога музиката е добра си одам дома без динар – рече таа.

Инаку Андреана Чекиќ сега вози „Mercedes AMG GT купе“ чија цена се движи над 106.000 евра и е едно од најскапите возила кое го поседува после возилата на Саша Поповиќ, Цеца или Брена.