(ФОТО) Игор Џмабазов се пожали – кажа какви маки има

Игор Џамбазов со оправдание го носи епитетот на еден од најдобрите и најпознати Македонци, човек со неколку професии кој нема кој не го знае.

Пред се шоумен, македонски глумец, забавувач, ТВ-водител, музичар, писател, режисер на музички спотови и текстописец – тоа е единствениот Игор Џамбазов.

Тој постојано знае да привлече внимание во јавноста, пред се со своите објави на социјалните мрежи.

Па така утрово се огласи на својот инстаграм профил каде што напиша:

Маки наши танталови… „Времето е топ“ Игор Џамбазов, претседател на метеопатите на Македонија.