(ФОТО) Македонската пејачака реши да го продава микрофонот – кажа и по која цена

Згодната битолчанка Марија Луиса Тодоровска е фолк пејачка која на пошироката јавност и стана позната не по своите хитови туку по нешто сосема друго – нејзиниот изглед.

Имено, Марија Луиса отсекогаш изгледала привлечно, пожелно, ат рактивна, а на својите настапи прави и одлична атмосфера.

Марија секојдневно е активна на социјалните мрежи, па нема да се зачудиме и ако објави нешто без влакна на јазикот.

Викендов како и многу наназад за нејзе беше исполнет со многу настапи, а по истите реши да изненади со објавата на инстаграм.

– Продвам микрофон, 850 евра. Во одлична состојба со многу бериќет