(ФОТО) Настрадаа македонски автомобили по големото невреме во Грција

Големо невреме ја зафати Македонија попладнево, но и регионот.

Силен ветар, град, грмежи и дожд го одликуваа невремето.

Истото го зафати и нашиот јужен сосед а најпогодени се деловите кај Аспровалта.

На социјалните мрежи започнаа да се шират фотографии од уништени наши возила како последица од невремето.