(ФОТО) На македонската пејачка за малку ќе и испаднеше градата – на лице место со игла и конец ја зашиваа

Марија Тодоровска или попозната како Марија Луиса знае како да го привлече вниманието на јавноста и да се најде во центарот на вниманието.

Згодната битолчанка е фолк пејачка која на пошироката јавност и стана позната не по своите хитови туку по нешто сосема друго – нејзиниот изглед.

Имено, Марија Луиса отсекогаш изгледала привлечно, пожелно, ат рактивна, а на своите настапи прави и одлична атмосфера

Особено кога Марија ќе заниша со колковите, ќе замеша со совршено обликуваната, подигната, цврста задница.

Оваа наша пејачка со право важи за кралица на бакшишот со оглед на тоа што безмалку по секој настап си заминува со солидна сума на пари кои задоволната публика и ги поклонува.

Исто така препознатлива е и по својот стајлинг и облеката која што ја носи, а овојпат имаше проблем со нејзе.

Имено пред синоќешниот настап имаше проблем со костимот/фустанот со оглед на тоа што за малку ќе и се провидеше едната града, па на лице место мораше да се интервенира.

Па така со конец и игла се зашиваше ризичното место да не попушти.