(ФОТО) На македонската пејачка и се случи незгода на настап – ниедна жена не го посакува тоа

Македонската фолкерка Марија Тодоровска или попозната како Марија Луиса во последно време станува се попопуларна и медиумски се поекспонирана.

Како што кажавме нејзиното вистинско име и презиме е Марија Тодоровска, а во светот на естрадата е позната под уметничкото име Марија Луиса.

Згодната битолчанка е фолк пејачка која на пошироката јавност и стана позната не по своите хитови туку по нешто сосема друго – нејзиниот изглед.

Имено, Марија Луиса отсекогаш изгледала привлечно, пожелно, ат рактивна, а на својите настапи прави и одлична атмосфера.

Вчеравечер, Марија имаше настап за паметење. Освен што си ја изврши работата како што треба и жнеејќи бакшиш, на пејачката и се случи и една непосакувана ситуација.

Имено, на видеата на Инстаграм приказни кои ги објави Марија покажа дека за време на настапот и се скршила штиклата, но си продолжи со пеење.