(ФОТО) Невидени сцени на Дојранското Езеро – Цеца направи попис на жителите на Дојран

Одамна е познато дека Цеца Ражнатовиќ е популарна во Северна Македонија, но толпата на нејзиниот концерт ќе биде толку голема што речиси целиот град ќе оди на нејзиниот концерт, кој ги надмина сите очекувања.

Цеца настапи во Дојран, на фестивалот Мандра на 15 јули, а атмосферата беше одлична, а многу луѓе го следеа концертот од далеку бидејќи едноставно немаше физичка можност да се доближи до сцената.

-Уште еден попис во Дојран! Мајка Србинка – е описот на видеото создадено за време на настапот на Цеци, а кое најдобро илустрира колкав интерес владеел за настапот на нашата музичка ѕвезда во овој град на границата со Грција.Цеца минатиот месец одржа спектакуларен концерт пред повеќе од 15.000 гледачи во Ниш.

– Тоа се вика уживање затоа што на најдобар можен начин го прославив мојот 50-ти роденден и уште една годишнина, а тоа се 35 години на сцена, и тоа токму во мојот крај од каде што потекнувам. Огромна чест е кога луѓето од околината од каде што потекнував толку многу те сакаат и поддржуваат – изјави Цеца по концертот во Ниш.

Пејачката откри и дека ја очекува напорен распоред на настапи во текот на летото, со оглед на тоа што има голем број договорени настапи во Северна Македонија, но и во Црна Гора.

– Ќе биде убаво, распеано лето – рече пејачката и додаде дека луѓето не треба да се ограничуваат во тоа каква музика слушаат.